facebook język polskideutch english
email: dziadek@dziadek.com.pl

Charakterystyka okien drewnianych systemu DZIADEK IV-101 GOLD PLUS:

  • ramy ościeżnic i skrzydeł wykonywane są z selekcjonowanych półfabrykatów warstwowo klejonych z drewna sosnowego lub azjatyckiego red meranti, profile okienne wykonywane są w oparciu o niemiecki system IV-88 firmy GOLD
  • Okna drewniane systemu GOLDplus posiadają przenikalność cieplną dla całego okna o wartości Uw=0,8 W/m2K (dotyczy okna referencyjnego 1-dzielnego o wymiarach 1230x1480mm).
  • Stolarka produkowana jest z drewna sosnowego i red meranti, wyposażona w okucia obwiedniowe, szklona szybami dwukomorowymi o współczynniku Ug=0,6 W/m2K z termoizolacyjną ramką dystansową.
  • Okna i drzwi balkonowe do domów pasywnych i niskoenergetycznych w standardzie wykańczane są farbami akrylowymi z palety Lazur i RAL firmy Remmers.

 Co to jest dom pasywny?
Przeciwko domom pasywnym istnieją pewne zastrzeżenia: „To jest jak mieszkanie w termosie”, twierdzą niektórzy sceptycy.
Fachowcy zajmujący się produkcją domów pasywnych są tu jednak odmiennego zdania. Nazwa dom pasywny wywodzi się  od pasywnego wykorzystania energii słonecznej, głównie poprzez skierowane na południe okna, które charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną, jak również poprzez wykorzystanie odzyskiwanej energii.

Te domy posiadają do tego stopnia małe zapotrzebowanie na energię grzewczą, że tradycyjne ogrzewanie jest w ogóle zbędne.
Przed laty było to w ogóle nie do pomyślenia. Obok pozyskiwania energii słonecznej poprzez okna, są również wykorzystywane wewnętrzne źródła ciepła, jak np. ciepło wydzielane przez agregat lodówki, kuchenki, odkurzacze i wszelkie inne urządzenia.
Również ludzie wytwarzają swoim ciałem ciepło, które też jest wykorzystywane w domu pasywnym. Te czynniki grzewcze występują również w konwencjonalnych domach, są jednak niezauważalne, ponieważ straty ciepła są zbyt duże.
 
Często jest zadawane pytanie: „Czy w domu pasywnym w ogóle da się mieszkać przytulnie?” Na podstawie prób udowodniono, że dzięki wysokiej izolacyjności w domu pasywnym, ściany, podłoga, dach i przede wszystkim wewnętrzna płaszczyzna okien są zawsze przyjemnie ciepłe. Pomieszczenia są poprzez duże okna bardzo jasne i przyjazne dla mieszkańców.
  Wbrew powszechnemu przekonaniu, domy pasywne funkcjonują bez urządzeń klimatyzujących.
Jednak w tych domach istnieje zawsze pożądany, kontrolowany przepływ powietrza.

Kto nie podejmie działań, ten już stracił
Zapasy złóż kopalnianych takich jak ropa, gaz i węgiel wyczerpią się w ciągu kilku generacji. Ropa i gaz są powszechnie stosowanymi, lecz drogimi nośnikami energii. Dlatego też warto ograniczać ich zużycie do ogrzewania mieszkań.
Oprócz tego przy ich spalaniu powstają substancje szkodliwe takie jak CO2, który jak udowodniono jest odpowiedzialny za zmiany klimatyczne i niekorzystne zmiany w środowisku naturalnym.

W interesie ochrony klimatu, ochrony środowiska jak również oszczędzania naszych zasobów naturalnych leży radykalne zmniejszenie  zapotrzebowania na energię cieplną. Temu wyzwaniu może sprostać zastosowanie nowoczesnych produktów i materiałów budowlanych.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 DZIADEK SP Z O.O.